Duyurular

Haberler

Kepez Çocuk Meclisi açıldı

Kepez  Çocuk Meclisi, tüm dünya çocukları için anlamlı bir gün olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda EBKM’de düzenlenen törenle açıldı.

Kepez Belediyesi tarafından, Kepez Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü desteği ile kurulan, Kepez bölgesinde eğitim gören ilkokul 4. sınıf ve ortaokul 7. sınıf başkanları 550 öğrenciden oluşan Kepez Çocuk Meclisi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda EBKM’de saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından resmi olarak açıldı.

Türkiye genelinde en fazla üyeye ve Antalya’da bir ilk olma özelliğine sahip Kepez Çocuk Meclisi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladığımız anlamlı bir günde, meclis başkanı Mehmet Doğan, üç Başkan yardımcısı, beş divan üyesi ve iki sözcüden oluşan 550 üyenin katılımıyla EBKM’de açıldı.

Kepez Çocuk Meclisi’nin EBKM’de gerçekleşen açılışına, Kepez Kaymakamı Mehmet Ali Özyiğit, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ve Kepez İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüdai Vural da katıldı.


Geleceğimizin teminatı gençlerimiz

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, çocuk meclisinin açılışında yaptığı konuşmada, “Bugün, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarında sizlerle birlikteyiz. Bizler bu yıl çocuk bayramının kutlanmasıyla alakalı çok daha farklı bir çalışmayı başlatalım ve bu çalışma, Kepez için Kepez’deki çocuklarımız için bir gelenek meydana getirsin. Ve burada da bu çocuk meclisiyle birlikte yepyeni dünyanın kapılarını sevgili öğrencilerimize, geleceğimizin teminatı gençlerimize açalım istedik.” dedi.

Antalya’mıza hayırlı uğurlu olsun

Bunun doğru ve yerinde bir karar olduğunu, bizde bayramların ve önemli günlerin gel geç kutlandığını ifade eden Başkan Tütüncü, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: “ Bu anlamda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın çok daha farklı bir heyecanla kutlanmasını istediğimizden dolayı, bu yıl kaymakamlığımızın önderliğinde, milli eğitim müdürlüğümüzün üstün gayretleri  ile  belediyemizin imkanlarını birleştirerek, böylesi güzel bir çocuk meclisi kurduk. Ben bu çocuk meclisimizin Kepezimize, Antalya’mıza hayırlı ve uğurlu olmasını istiyorum.”

Geleceğimiz onların ellerinde şekillenecek

Mustafa Kemal Atatürk’ün, milletimizin hayatındaki en önemli dönüm noktası olan meclisin kurulmasını, bir Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak ilan ettiğini ve bu bayramı da çocuklara armağan ettiğini dile getiren Başkan Tütüncü konuşmasını şu sözlerle tamamladı: “Bence bunun altında çok büyük bir mesaj yatıyor ve bu mesajı da hepimizin çok iyi algılaması gerekiyor. Öncelikle bu çocuklarımıza çocuk muamelesi yapılmaması, onlara inanılması, güvenilmesi ve geleceğin onların ellerinde şekillenmesi için güçlü bir inançla onlara imkanlar açılması gerekiyor. İşte biz bugün bunları yapmanın gayreti içerisindeyiz. Bugün belli  başarıları elde etmenin de mutluluğunu yaşıyoruz. Buradaki çocuk meclisindeki gençler her şeyden önce kendi öz güvenlerini artıracaklar. Çevrelerine ve dünyaya duyarlı olma yeteneklerini geliştirecekler ve böylelikle kendilerini geleceğe hazırlayacaklar.”

İyi bir Kepez iyi bir gelecek istiyoruz

Komisyon başkanlarının istek ve temenni dileklerinin ardından bir konuşma yapan Kepez Çocuk Meclisi Başkanı Mehmet Doğan, ”Kepez'deki okullarımızın katılımlarıyla gerçekleşen Kepez Çocuk Meclisi seçimlerinde başkan olmaya hak kazandım. Mutluyum, onurluyum ve gururluyum. Huzur evlerindeki ninelerimizi, dedelerimizi yalnız bırakmama, Çocuk Esirgeme Kurumlarındaki arkadaşlarımıza ablalık, ağabeylik yardımı, engelli kardeşlerimiz için yapılacak eğlence merkezleri, gençlerimizin kötü alışkanlıklarından arındırılması için sosyal aktivitelerden söz etmiştim. Ve bir projem daha var. Kullanılmayan kıyafetleri toplamak ve bunlarla ilgili merkezler kurup, iş isdihdamı sağlamak. Biz fazla bir şey istemiyoruz. Sadece iyi bir Kepez, iyi bir gelecek istiyoruz. Bu projelerimizde bizleri yanız bırakmayan Kepez Belediye Başkanım Hakan Tütüncü’ye şimdiden teşekkür ediyorum.” dedi.

Yukarı