Duyurular

Haberler

Kepez Belediyesi, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda çocuklar için belki de en anlamlı projeyi hayata geçiriyor. En çok üyesi olma özelliğiyle Türkiye’nin ilk Çocuk Meclisi, 23 Nisan Salı günü resmen açılıyor. 

Tüm Türkiye genelinde coşkuyla kutlanan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Kepez Belediyesi bir ilke daha imza atıyor. Kepez bölgesinde eğitim gören ilkokul 4. sınıf ve ortaokul 7. sınıf başkanları 550 öğrenciden oluşan Kepez Çocuk Meclisi, 23 Nisan Salı günü EBKM’de resmi olarak açılıyor.


Türkiye genelinde en fazla üyeye sahip olma özelliğiyle bir ilk olan Kepez Çocuk Meclisi, resmi olarak çalışmalarına başlıyor. Geçtiğimiz günlerde Erdem Bayazıt Kültür Merkezi (EBKM)’de sandık başına giden öğrenciler Şahinevler Ortaokulu öğrencisi Mehmet Doğan’ı Kepez Çocuk Meclis Başkanı seçmiş ve komisyon üyelerini belirlemişti. 

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Kepez Çocuk Meclisi’yle amaçlarının kentin gelişimine yön veren dinamikler arasına çocukları da dahil etmek olduğunu söyledi. Çoğu zaman anne ve babaların hayatın telaşı içinde çocukları ihmal ettiklerini dile getiren Tütüncü, Kepez Belediyesi olarak onlara “söz” hakkı verip yaşadıkları dünya hakkında fikir üretme fırsatı sunduklarını kaydetti. Kepez Çocuk Meclisi’nin açılışını Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda yapmayı uygun bulduklarını ifade eden Başkan Tütüncü, Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde saat 14.00’te yapılacak olan açılışa tüm Antalyalıları davet ettiklerini söyledi.

Yukarı